Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Ostatni wyjazd: wojskowość

W sobotę 21 września nasi seniorzy wraz z wnukami wzięli udział w ostatnim wyjeździe w ramach cyklu "Wiejska objazdowa akademia dla seniora i juniora". Tym razem tematem przewodnim była wojskowość, którą poznawali w muzeach w Poznaniu.

W Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956 r. grupa wysłuchała prelekcji na temat wydarzeń czerwcowych 1956 r. Następnie obejrzano zbiory dotyczące samego Powstania, jak również działalności opozycyjnej wobec wszystkich rządów PRL na przestrzeni jej funkcjonowania. Zobczyć można było zdjęcia, pamiątki działań zbrojnych w 1956 r. oraz przedmioty związane z walką opozycyjną. Zwiedzanie Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 rozpoczęło się od filmu na temat przebiegu tego zrywu niepodległościowego. Potem seniorzy wraz z wnukami obejrzeli materiały ikonograficzne, takie jak fotografie, rysunki, malarstwo a także dokumenty, umundurowanie, militaria, sztandary i odznaczenia. Wreszcie w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym poznali ekspozycję obrazującą rozwój polskiej broni i uzbrojenia od XI wieku do czasów współczesnych.

Projekt "Wiejska objazdowa akademia dla seniora i juniora" realizowany był w latach 2012-2013 przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w ramach Europejskiego Roku Osób Starszych i Integracji Międzypokoleniowej dzięki środkom pozyskanym z Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , 18 stycznia 2022 , Zaloguj,