Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Ostatni wykład
W czwartek 18 listopada w świetlicy w Moszczance odbył się ostatni wykład w ramach projektu "Senior na wsi - zdrowy i aktywny". Tym razem prelegentką była Marta Baumann-Wojciechowska - psycholog z Poznania, pracująca na co dzień z seniorami, która wygłosiła wykład pt. "Psycho-społeczna aktywność seniorów". W spotkaniu uczestniczyło około pięćdziesięciu starszych mieszkańców Moszczanki i Skrzebowej.
Podczas wykładu można było usłyszeć wiele ciekawych informacji na temat pamięci i jej rodzajów oraz sposobów zapamiętywania i ćwiczenia pamięci. Omówione zostały także choroby demencyjne i ich przejawy a także różnego rodzaju zaburzenia zapamiętywania i uwagi oraz sposoby radzenia sobie z nimi przez najbliższych chorego. Wreszcie prowadząca spotkanie zachęcała starsze osoby do różnego rodzaju aktywności, która może wyłącznie polepszyć komfort życia seniora. Mogą to być: jazda rowerem, uprawienie tzw. nordic-walkingu, praca w ogrodzie, rozwiązywanie krzyżówek i łamigłówek, czytanie, wycieczki, spotkania z innymi osobami ale i np. wolontariat czyli działanie na rzecz innych.
Wykład zakończył realizację projektu dofinansowanego przez Województwo Wielkopolskie, w ramach którego seniorzy uczestniczyli w zajęciach aqua-aerobiku oraz zorganizowane zostały wykłady diabetologa, urologa i psychologa.Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 18, 2022 , Login,