Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Pielgrzymka do Krakowa
W dniach 23-25 września odbyła się parafialna pielgrzymko-wycieczka do Krakowa i okolic. Wyjazd zorganizowany został przez ks. Rafała Krysia - proboszcza skrzebowskiej parafii, wzięło w nim udział 40 osób, także spoza parafii. Uczestnicy zostali zakwaterowani w Domu Pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej, skąd dojeżdżali do zwiedzanych miejsc.
Pierwszym punktem programu pielgrzymki była Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce - obiekt wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Po niej nastąpiło gruntowne poznanie sanktuarium maryjnego Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Następnie po wyczerpującym pierwszym dniu wyjazdu pielgrzymi udali się na spoczynek.
Piątek 24 września poświęcony był zwiedzaniu Krakowa. W programie znalazło się zwiedzanie wzgórza wawelskiego: katedra, Dzwon Zygmunta, krypty królów polskich i krypta prezydencka, komnaty reprezentacyjne Zamku Królewskiego i Smocza Jama. Następnie pielgrzymi udali się traktem królewskim na starówkę, by tam zwiedzić kościół mariacki. Po południu udali się też do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Tam uczestniczyli w koronce do Bożego Miłosierdzia i Mszy świętej.
Ostatni dzień rozpoczął się od Wadowic, gdzie zwiedzano kolegiatę, w której ochrzczony został Karol Wojtyła. Nie obyło się też bez kremówek, którymi częstował ks. Rafał Kryś. Wczesnym popołudniem grupa zwiedziła Muzeum - Były Niemiecki Obóz Zagłady Auschwitz (Oświęcim) i Birkenau (Brzezinka). Ostatnim punktem programu było nawiedzenie Jasnej Góry, które odbyło się w drodze powrotnej do domu.
Foto: Andrzej Jarmuszczak

Zapraszamy do galerii.
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Saturday, January 22, 2022 , Login,