Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Pierwsze tegoroczne występy

W niedzielę 4 stycznia Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" po raz pierwszy w 2015 roku zaprezentował się przed publicznością. Oczywiście pokazane zostały tańczone kolędy i pastorałki, czyli program wykonywany przede wszystkim w kościołach w okresie świąteczno-noworocznym.

Pięćdziesięciu młodych tancerzy zatańczyło najpierw w kościele Świętej Trójcy w Kucharkach k. Gołuchowa. Występ połączony był z Mszą świętą niedzielną. Kolejne kolędowanie odbyło się w znanym już tancerzom kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Raszkowie. Tutaj prezentacjom przyglądali się parafianie oraz duża rzesza rodziców naszych tancerzy.

Kolejne występy już w świąteczny wtorek 6 stycznia. Najpierw kolędowanie w kościele Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim (ok. godz. 13.00) a następnie po Mszy św. o godz. 15.15 w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Krotoszynie. Zapraszamy!


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, November 28, 2021 , Login,