Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Pierwszy pokaz kolęd

W święto Trzech Króli w raszkowskim kościele "Swojacy" zaprezentowali po raz pierwszy kolędy i pastorałki w formie tanecznej. Po wielogodzinnych grudniowych próbach pod okiem Dariusza Jezierskiego - choreografa z Poznania, przyszedł wreszcie czas na publiczne zaprezentowanie tego oryginalnego programu, wykonywanego przez zaledwie trzy zespoły w Polsce. Spektakl, w którym udział bierze 60 młodych artystów, składa się 16 kolęd i pastorałek - tańczonych i śpiewanych. Zobaczyć można kolorowe stroje ludowe, kolędy w rytmach góralskich, krakowskich i poloneza, a także łamanie się opłatkiem i ubieranie choinki.
Prapremiera kolęd wykonana została dla mieszkańców Raszkowa a przede wszystkim dla przedstawicieli bractw kurkowych z terenu całej Diecezji Kaliskiej licznie zgromadzonych w raszkowskim kościele. Wśród publiczności znalazł się także ks. biskup Stanisław Napierała - Ordynariusz Kaliski, który pobłogosławił spektakl stwierdzając, że wykonywanie układów choreograficznych podczas śpiewania kolęd może w znacznym stopniu przyczynić się do podkreślenia ich piękna.
Kolejne pokazy kolęd i pastorałek w formie tanecznej odbędą się 15 stycznia o godz. 17.30 w kościele pw. św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim oraz 29 stycznia o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Skrzebowej.

Zdjecia: Rafał Rasiak

Zapraszamy do galerii

Zobacz:

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,