Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Pożyteczne ferie 2006

Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa otrzymało od Fundacji Wspomagania Wsi w Warszawie (jako jedyna organizacja w powiecie) środki (prawie 2 tys. zł) na organizację zajęć w czasie ferii zimowych w ramach ogólnopolskiego programu "Pożyteczne Ferie 2006".
W Domu Strażaka Moszczanka-Skrzebowa w ciągu 7 dni (20-26 lutego) realizowany był dla 45 dzieci program pod nazwą "Bawiąc się w teatr, uczymy się zdrowo żyć". Jak mówi sam tytuł zajęcia toczyły się wokół tematu teatru oraz zdrowego stylu życia. Stąd też np. wizyty gości: np. Pani Ewy Przybylskiej - członkini Teatru Amatorskiego "Raszko" z Raszkowa, która opowiedziała dzieciom o funkcjonowaniu teatru oraz pani Marii Jarmuszczak - pielęgniarki z Moszczanki, która przeprowadziła pogadankę na temat witamin i zdrowia. Oprócz tego dzieci w czasie zajęć dowiedziały się czym jest teatr, gdzie się narodził, uczyły się podstaw zdrowego żywienia, wykonały kukiełki z owoców, przygotowały maski teatralne. Głównym zadaniem było jednak przygotowanie przez dzieci przedstawienia na temat witamin, które zaprezentowały podczas balu karnawałowego na zakończenie zajęć w niedzielę 26 lutego. Dla dzieci przygotowane były też dwie inne atrakcje, tematycznie związane z zajęciami: wyjazd na przedstawienie "Królowa Śniegu" w Teatrze w Kaliszu wraz ze zwiedzaniem tego miasta oraz wyjazd na pływalnię w Krotoszynie.
Zajęcia prowadzone były nieodpłatnie przez miejscowe nauczycielki: Ewę Wojtczak z SP w Raszkowie oraz Annę Szymankiewicz z Gimnazjum w Raszkowie. Obie panie prowadziły tego typu zajęcia zimowe dla dzieci z Moszczanki i Skrzebowej już po raz trzeci. Po raz pierszy dwie godziny dziennie po południu spotykała się jeszcze grupa 10 dzieci w wieku przedszkolnym, dla których zajęcia prowadziła pani Barbara Ostojska.
Na zakończenie zajęć w niedzielę 26 lutego odbył się dla dzieci balik karnawałowy, który zorganizowały wspólnie wszystkie organizacje społeczne działające w Moszczance i Skrzebowej.

 Zobacz galerię fotografii

 

Zobacz:

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Saturday, December 04, 2021 , Login,