Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Podsumowanie akademii trzeciego wieku
W niedzielę 20 grudnia odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Wiejska objazdowa akademia trzeciego wieku".  W Domu Strażaka spotkali się uczestnicy ośmiu wyjazdów, które od lipca organizowane były dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich". Spotkanie zaszczycili swą obecnością burmistrz Jacek Bartczak, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba i ks. prob. Rafał Kryś.
Spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej, w której Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" pokazał efekty tegorocznej pracy. W tańcu wielkopolskim dziewczyny wystąpiły po raz pierwszy w nowo zakupionych czepcach. Największy aplauz wzbudziło jednak premierowe wykonanie zielonogórskiego winobrania. Po występie na sali pojawił się Gwiazdor, które obdarował wszystkich członków Zespołu słodyczami. W dalszej kolejności prezes Stowarzyszenia Karol Marszał podsumował krótko cykl wyjazdów edukacyjnych, natomiast burmistrz Jacek Bartczak wręczył studentom dyplomy ukończenia zajęć. Dla wszystkich przygotowana była także niespodzianka - kalendarz ze zdjęciami z wyjazdów, wręczony przez przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Andrzeja Matybę. Wreszcie ks. prob. Rafał Kryś przeczytał fragment Ewangelii i złożył wszystkim życzenia bożonarodzeniowe. Po przełamaniu się opłatkiem studencji wraz z gośćmi zasiedli do wieczerzy.


Zapraszamy do galerii.
Zobacz:

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, August 06, 2020 , Login,