Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Podsumowanie projektu dla seniorów
W środę 19 grudnia 2007 roku odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Dzień Seniora jest co miesiąc" dla starszych mieszkańców Moszczanki i Skrzebowej. W Domu Strażaka spotkało się około 50 osób, które od czerwca do listopada uczestniczyły w comiesięcznych wyjazdach kulturalno-turystycznych.
Spotkanie rozpoczęło się od występu zespołu tanecznego, który od września uczył się pod okiem Jolanty Marszał tańców ludowych. Zespół zaprezentował się po raz pierwszy publicznie - grupa starsza zatańczyła poloneza i krakowiaka a młodsza polkę, krakowiaka i taniec irlandzki. Następnie piosenkę zaśpiewały dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej pod kierunkiem Ewy Wojtczak.
Spotkanie zaszczycili też swą obecnością: burmistrz Jacek Bartczak, zastępca burmistrza Piotr Rokicki oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Kajetan Błaszczyk i Karol Marszał. Burmistrz obdarował wszystkich seniorów aniołkami świątecznymi, po czym odśpiewano kolędę "Wśród nocnej ciszy" i wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne oraz przełamali się opłatkiem.
Główną atrakcją spotkania był pokaz multimedialny 355 zdjęć z wszystkich sześciu wyjazdów, w których uczestniczyli seniorzy: do Kina Centrum w Kaliszu, do Rydzyny, Gostynia i Dobrzycy, do Lichenia, do operetki we Wrocławiu, do teatru w Kaliszu oraz do opery w Poznaniu. Wyjazdy odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Galeria zdjęć z wyjazdów dla seniorów

Galeria zdjęć dotyczących zespołu tanecznego


Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 25, 2022 , Login,