Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Podsumowanie projektu dla seniorów i wnuków

W niedzielę 13 października seniorzy wraz z wnukami wzięli udział w podsumowaniu tegorocznej edycji wyjazdowego projektu. "Wiejska objazdowa akademia dla seniora i juniora" to projekt dwuletni, w którym wzięło ok. 70 osób - starsi mieszkańcy naszych miejscowości wraz  z wnukami.

W tegorocznej edycji zorganizowanych zostało 7 wyjazdów. Były one poświęcone regionalistyce (Krotoszyn, Lewków i Kalisz), literaturze (Lipce Reymontowskie, Radziejowice i Łódż), przyrodzie (Sobótka, Wałbrzych, Wojsławice), sztuce sakralnej (Krzeszowice i Henryków), geologii (Wrocław, Złotoryja, Legnica), górnictwu (Kleczew i Konin) oraz wojskowości (Poznań). Podczas spotkania wszystkie wyjazdy zostały raz jeszcze omówione, czemu służyła prezentacja multimedialna ze zdjęciami. Prezentecja przypomniała nie tylko tegoroczne zajęcia ale wszystkie projekty wyjazdowe dla seniorów, począwszy od 2007 roku. Okazało się, że w sumie seniorzy z naszych miejscowości wzięli udział w 45 wyjazdach!

Projekt "Wiejska objazdowa akademia dla seniora i juniora" realizowany był w latach 2012-2013 przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w ramach Europejskiego Roku Osób Starszych i Integracji Międzypokoleniowej dzięki środkom pozyskanym z Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , 18 stycznia 2022 , Zaloguj,