Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Podsumowanie uniwersytetu seniorów

W niedzielę 21 grudnia w świetlicy w Moszczance odbyło się podsumowanie projektu "Wiejski objazdowy uniwersytet trzeciego wieku". Impreza zgromadziła około 60 osób uczestniczących w wyjazdach, wśród gości znalazł się też proboszcz skrzebowskiej parafii ks. Rafał Kryś.

Spotkanie rozpoczęło się od niespodzianki muzycznej, jaką były kolędy w formie tanecznej wykonane przez grupę młodzieżową Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy". W głównej części wydarzenia prezes Stowarzyszenia Karol Marszał dokonał podsumowania cyklu wyjazdowych zajęć edukacyjnych. W jego ramach odbyło się 5 wycieczek, w których za każdym razem uczestniczyło 50 seniorów z obszaru gminy Raszków. Wyjazdy poświęcone były archeologii, historii XX wieku, przemysłowi spożywczemu,  etnografii oraz literaturze; odwiedzonych zostało 12 miejscowości w województwie wielkopolskim. Multimedialna prezentacja zdjęć pozwoliła na przypomnienie sobie wszystkich odwiedzanych miejsc. Spotkanie było także okazją do złożenia życzeń świąteczno-noworocznych i przełamania się opłatkiem.

Projekt "Wiejski objazdowy uniwersytet trzeciego wieku" zorganizowany został dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w ramach działania 413 - wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla tzw. małych projektów.

Galeria zdjęć z wyjazdów


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,