Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Podsumowanie wyjazdów
W niedzielę 5 grudnia w świetlicy wiejskiej w Moszczance odbyło się podsumowanie cyklu wyjazdów edukacyjnych dla seniorów. Projekt pod nazwą Wiejska akademia trzeciego wieku "na kółkach" odbywał się od marca do listopada w ramach Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym 2010 dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 38 712,60 zł. Uczestniczyło w nim prawie 60 starszych mieszkańców Moszczanki i Skrzebowej. Zadanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa było jednym z 60 tego typu działań organizowanych w tym roku w Polsce (spośród 340 wnioskowanych).
Na początku spotkania, które prowadził Karol Marszał - prezes  Stowarzyszenia, studenci trzeciego wieku przypomnieli sobie wszystkie wyjazdy dzięki multimedialnemu pokazowi zdjęć. Prawie sto fotografii ukazało miejsca, w których odbywały się zajęcia poświęcone komunikacji społecznej (Wrocław), etnologii (Opole, Koszęcin, Rybnik), botanice (Kórnik, Jeziory, Poznań), transportowi (Poznań, Wolsztyn, Środa Wielkopolska), politologii (Warszawa), archeologii (Poznań, Biskupin), sztuce (Gołuchów, Rogalin, Poznań), religiom (Zelów, Łódź) i górnictwu (Zabrze, Tarnowskie Góry). Każdy z seniorów otrzymał dyplom uczestnictwa w projekcie oraz kalendarz na rok 2011 ze zdjęciami z wyjazdów - wręczyli je wiceburmistrz Piotr Rokicki oraz przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba. W części artystycznej wystąpił Zespół Tańca Ludowego "Głogowianie". W trakcie spotkania można było podziwiać ozdoby świąteczne autorstwa Wioletty Musiał z Moszczanki.


Zapraszamy do galerii.
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 18, 2022 , Login,