Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Potańcówka na ludowo

W sobotę 25 lutego w świetlicy w Moszczance odbyła sie "Potańcówka na ludowo". Okazją do zabawy, w której udział wzięło osiemdziesiąt osób, były ostatki oraz zbliżąjący się Dzień Kobiet. W związku z tym panie usłyszały wiele życzeń, które na ręce przewodniczącej KGW Marzanny Kulas złożyli burmistrz Jacek Bartczak, radne powiatu ostrowskiego Katarzyna Spiżak i Maria Tomaszewska, wiceprzewodniczący rady gminy i miasta Raszków Karol Marszał, sołtys Skrzebowej Tadeusz Marszał oraz ks. prob. Rafał Kryś. Na początku uroczystości obrzęd "Podkoziołek w Domachowie" przedstawiła grupa młodzieżowa Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy". A potem była już tylko potańcówka "na ludową nutę" - do nogi przygrywała wszystkim "Kapela z Kociny", która zachęcała uczestników do poznania wielu zapomnianych już często ludowych zabaw.

Organizatorami imprezy były Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa oraz Koło Gospodyń Wiejskich Moszczanka - Skrzebowa.

Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, November 28, 2021 , Login,