Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Po warsztatach
W dniach 20-25 lutego członkowie Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy" wyjechali na warsztaty taneczno-profilaktyczne do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd został zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie dzięki dotacji w wysokości 22 550 zł. przyznanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego na realizację projektu pod nazwą "Wypoczynek zimowy z elementami programu Przemoc wobec dzieci i nauką tańca ludowego dla małych mieszkańców naszych wsi". Ferie zostały też dofinansowane przez Gminę i Miasto Raszków. 
W warsztatach udział wzięło 48 osób w wieku od 8 do 18 lat. Młodzi tancerze szlifowali swoją technikę wykonawczą oraz zdobywali nowe umiejętności taneczne pod okiem instruktorki Jolanty Marszał. Jednocześnie realizowany był program socjoterapeutyczny dotyczący zjawiska przemocy wobec dzieci i asertywności, który prowadziła Ewa Tomalak. W skład kadry wychowawczej wchodzili też działacze Stowarzyszenia: Ewa Wojtczak i Karol Marszał. Oprócz zajęć tanecznych i socjoterapeutycznych dzieci i młodzież mieli też okazję do aktywnego wypoczynku - każdego dnia poznawali najbliższe okolice. W programie znalazły się: zwiedzanie klasztoru Benedyktynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, poznanie miejsc związanych z Karolem Wojtyłą w Wadowicach, spacer po Krakowie z wizytą w katedrze wawelskiej i kościele mariackim, wyjazd do Kopalni Soli w Wieliczce, kąpiel w największym w Polsce parku wodnym w Krakowie i seans filmowy w multikinie. W drodze powrotnej tancerze odwiedzili jeszcze Jasną Górę, gdzie wzięli udział w Mszy  św. środy popielcowej.
Za pomoc w uzyskaniu dotacji dziękujemy serdecznie radnemu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego panu Rafałowi Żelanowskiemu.


Zapraszamy do galerii.
Zobacz:

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, August 09, 2020 , Login,