Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Po warsztatach tanecznych
W dniach 24-29 stycznia członkowie Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy" wyjechali na warsztaty taneczno-profilaktyczne do Wołowa na Dolnym Śląsku. Wyjazd został zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie dzięki dotacji w wysokości 20 000 zł. przyznanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego na realizację projektu pod nazwą "Wypoczynek zimowy w tanecznym rytmie z elementami Treningu Zastępowania Agresji". Ferie zostały też dofinansowane przez Gminę i Miasto Raszków w kwocie 2 000 zł. 
W warsztatach udział wzięło 49 osób w wieku od 9 do 18 lat. Młodzi tancerze szlifowali swoją technikę wykonawczą oraz zdobywali nowe umiejętności taneczne pod okiem instruktorki Jolanty Marszał. Jednocześnie realizowany był program socjoterapeutyczny mający na celu poznanie mechanizmów powstawania uzależnień, agresji i przemocy oraz świadome stosowanie kroków kontroli złości,  który prowadziła Ewa Nowak. W skład kadry wychowawczej wchodzili też działacze Stowarzyszenia: Ewa Wojtczak i Karol Marszał. Oprócz zajęć tanecznych i socjoterapeutycznych dzieci i młodzież mieli też okazję do aktywnego wypoczynku, np. na miejscowym lodowisku, oraz do poznawania Dolnego Śląska. W programie znalazły się wyjazdy do Wrocławia: spektakl "Pewien mały dzień" w Teatrze Muzycznym, kąpiel w parku wodnym, zwiedzanie Panoramy Racławickiej i ciekawostek Muzeum Narodowego oraz seans filmowy w multikinie. Tancerze zwiedzili także największą w Europie drewnianą świątynię - Kościół Pokoju w Świdnicy oraz drugi pod względem wielkości w Europie zespół klasztorny w Lubiążu. Jednym z punktów programu był też występ Zespołu przed publicznością w Wołowskim Ośrodku Kultury.


Zapraszamy do galerii.
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 18, 2022 , Login,