Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Po wyborach samorządowych

W niedzielę 16 listopada odbyły się w całej Polsce wybory samorządowe. Naszym burmistrzem pozostanie Jacek Bartczak, który uzyskał na obszarze całej gminy wynik 90,47 % głosów. Radnym Rady Gminy i Miasta z okręgu Moszczanka i Skrzebowa będzie, także kolejną kadencję, Karol Marszał (wybrany bez głosowania). W przypadku Rady Powiatu Ostrowskiego naszej gminie przypadną dwa mandaty. Otrzymają je Maria Tomaszewska (PO) oraz Jacek Bartczak, który jednak z powodu objęcia funkcji burmistrza będzie musiał zrezygnować z mandatu - zastąpi go kolejna osoba z listy wyborczej Katarzyna Spiżak (PiS). W przypadku Sejmiku Województwa Wielkopolskiego radnym, który zdobył w naszym okręgu wyborczym największe poparcie (niespełna 36 % głosów), zostanie Rafał Żelanowski (PO) z Ostrowa Wielkopolskiego.
W okręgu wyborczym nr 5, obejmującym Bieganin, Moszczankę, Skrzebowę i Szczurawice, którego siedziba mieściła się w Domu Strażaka w Moszczance frekwencja wyniosła 45,41 %, przy czym frekwencja mieszkańców Moszczanki i Skrzebowej wyniosła 49,23 %.

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Wednesday, December 08, 2021 , Login,