Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Pożegnanie z kolędami

W niedzielę 29 stycznia "Swojacy" pokazali po raz ostatni w tym sezonie kolędy i pastorałki w formie tanecznej. W południe Zespół wystąpił w kaliskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie obok ołtarza wykonał ponad 40-minutowy program, na który złożyło się 16 kolęd i pastorałek. Spektakl spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony publiczności i zaproszeniem skierowanym przez proboszcza ks. Bugumiła Kempę do odwiedzenia ponownie tej parafii.

O godzinie 15 rozpoczął się koncert w skrzebowskim kościele, którego gościem specjalnym był Zespół "Lubczyk" z Krzemieńca na Ukrainie. W jego skład wchodzi pięć nauczycielek Krzemienieckiej Szkoły Muzycznej, grających na takich instrumentach, jak bandura, flet, skrzypce i gitara. Panie wykonały 9 kolęd w językach ukraińskim oraz polskim, wzbudzając swym śpiewem i grą żywe zainteresowanie publiczności. W drugiej części koncertu swój program pokazali "Swojacy". Koncert spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony szerokiej rzeszy odbiorców - skrzebowska świątynia była całkowicie wypełniona.

Zapraszamy do galerii

Zobacz:

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,