Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

"Poznaj moją wieś" w Polsce
W piątek 8 października 2021 w Radłowie zakończył się drugi etap wymiany młodzieżowej ze szkołą w Podhorodcach (Ukraina). W dn. 4-8 października dziesięcioro uczniów spotkało się z rówieśnikami z Ukrainy, by poznawać historię i teraźniejszość "małej ojczyzny" czyli Radłowa i okolicy. Głównymi elementami spotkania były aktywizujące zajęcia mające na celu lepsze poznanie najbliższej okolicy a przede wszystkim prezentacja jej walorów kulturowych i przyrodniczych. Młodzież uczestniczyła w wielu warsztatach integracyjnych i językowych, odwiedziła Raszków oraz ostrowskie "Muzeum 3D. Ulicami dawnego Ostrowa", z pomocą naszych "Swojaków" uczyła się polskich tańców i piosenek a także spotkała się z rówieśnikami w ich domach. Efektem spotkania będzie quest - nieoznakowana trasa turystyczna, prezentująca lokalne walory, prowadząca czytelnika od miejsca do miejsca i opisująca historię ludzi, ciekawe obiekty i wydarzenia z historii Radłowa. W sierpniu podobne spotkanie odbyło się na Ukrainie.
Projekt "Poznaj moją wieś. Polsko-ukraińskie spotkania młodzieży" otrzymał dofinansowanie z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki. Realizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w partnerstwie ze Szkołą Podstawową im. św. Jana Pawła II w Radłowie.
 
 
Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Saturday, December 04, 2021 , Login,