Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Projekt zakończony w Toruniu

Wyjazdem do Torunia zakończył się projekt pn. "Wiejski objazdowy uniwersytet trzeciego wieku - więcej kultury na 1050-lecie chrztu Polski", realizowany od marca przez nasze Stowarzyszenie. W niedzielę 27 listopada grupa seniorów odwiedziła w mieście Kopernika Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" oraz Teatr im. Wilama Horzycy.

W Centrum Sztuki Współczesnej seniorzy zobaczyli trzy wystawy: David Cronenberg. Evolution z oryginalnymi rekwizytami, kostiumami i fragmentami scenografii z filmów Cronenberga, Kropka w kropkę ukazującą kolekcję współczesnych dzieł sztuki w dialogu z kolekcją ubiorów oraz Wiek płodności będącą prezentacją rysunków serba Vojislava Radovanovica, których tematem są chwasty. Wreszcie w Teatrze im. Wilama Horzycy obejrzeli spektakl Ronalda Harwooda pt. "Kwartet", którego akcja toczy się w domu spokojnej starości dla muzyków. Jak podczas każdego z wyjazdów, grupa wysłuchała także prelekcji prozdrowotnej przygotowanej przez Marię Jarmuszczak - tym razem tematem była osteoporoza.

Projekt "Wiejski objazdowy uniwersytet trzeciego wieku - więcej kultury na 1050-lecie chrztu Polski" realizowany jest przez nasze Stowarzyszenie z pomocą finansową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznaną w ramach programu "Kultura dostępna".

Zapraszamy do galerii


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, December 07, 2021 , Login,