Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Przygotowania do dożynek
Trwają przygotowania do Święta Plonów naszych dwu miejscowości. Dożynki rozpoczną się Mszą św. w kościele parafialnym w Skrzebowej o godz. 11. Starostami uroczystości będą Krystyna Dwojak oraz Stanisław Krajewski. Część artystyczna w wykonaniu "Swojaków" planowana jest przy Domu Strażaka w Moszczance o godz. 14.30. Wieczorem zapraszamy na zabawę taneczną, podczas której przygrywać będzie zespół "Ekspress". Na uczestników uroczystości czekać będzie wiele atrakcji, takich jak np. loteria fantowa, zamek i stoiska dla dzieci.
Zespół Tańca Ludowego "Swojacy", który zaprezentuje podczas dożynek program artystyczny, już w ubiegłym roku jesienią nauczył się nowego obrzędu dożynkowego. Po warsztatach w Cieszynie, w których członkowie Zespołu uczestniczyli na początku wakacji, cały układ choreograficzny jest już odświeżony, teraz odbywają się jeszcze ostatnie próby. Młodzież uplata także wieńce, które otrzymają goście dożynek.
Główny wieniec dożynkowy przygotowywany jest przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Będzie miał on całkiem nowy kształt, znacząco różniąc się od wieńca z lat poprzednich. Dożynki przygotowywane są przez wszystkie organizacje działające w Moszczance i Skrzebowej, w związku z tym każda z nich przyjęła na siebie wiele obowiązków. Mamy  tylko nadzieję, że dopisze nam pogoda!


Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 18, 2022 , Login,