Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Puchar Biskupa Kaliskiego
Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" uczestniczył w poniedziałek 3 maja w XI Konkursie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży, który odbywał się w Parku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs był jednym z elementów XIX Festynu Rodzinnego, organizowanego przez Stowarzyszenie Konferencji św. Wincentego a Paulo. W Konkursie wzięło udział kilkadziesiąt zespołów dzieci i młodzieży prezentujących różne rodzaje twórczości artystycznej. Miło nam poinformować, iż nagrodę specjalną – Puchar Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Diecezji Kaliskiej za szczególne przesłanie i wrażenia artystyczne - otrzymali "Swojacy". To największe, jak do tej pory, wyróżnienie dla naszych tancerzy , którzy wykonali krakowiaka (grupa młodsza) oraz suitę lubelską (grupa starsza). Gratulujemy!
Warto zauważyć, iż cały dochód z festynu przeznaczony został na pomoc dla rodzin oraz osób samotnych znajdujących się w trudnych warunkach materialnych.
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 18, 2022 , Login,