Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Quest przyciąga turystów

W czwartek 20 września trasę naszego questu pokonała grupa młodzieży z Gimnazjum w Sieroszewicach. Wycieczka pod hasłem „Cudze chwalicie swego nie znacie” zorganizowana została przez Stowarzyszenie "Nasze Psary".
Trasa wycieczki rozpoczęła się w Górznie i Szczurach, gdzie miejscowy proboszcz ks. Marek Kulawinek zaciekawił słuchaczy historią kościołów i miejscowości. Po zwiedzaniu drewnianej architektury sakralnej młodzież udała się na trasę questu, by zwiedzać zabytki naszych miejscowości. Na początku wszyscy otrzymali kolorowy folder z zamieszczoną mapą okolicy i wierszowanym przewodnikiem. Dzięki niemu można było samodzielnie odkrywać miejscowe zabytki, m.in. kościół, ruiny zabytkowej kaplicy, stary cmentarz z odnowionymi nagrobkami. Po zakończonym marszu i zaliczeniu wszystkich punktów na mapie, uczestnicy wycieczki otrzymali długo wyczekiwany skarb i okolicznościowy stempel, który wbito do kolorowego folderu.
Końcową atrakcją było wspólne ognisko, przy którym wszyscy smażyli kiełbaski. Posiłek w plenerze, przy ładnej pogodzie, był miłym zakończeniem wędrówki po wioskach powiatu ostrowskiego.
Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,