Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Rajd rowerowy

W niedzielne popołudnie 20 maja mieszkańcy naszej parafii wyruszyli na trasę szóstej wycieczki rowerowej organizowanej przez ks. prob. Rafała Krysia. Etap za Skrzebowej do Bugaju pokonały 24 osoby. W Bugaju grupa zwiedziła piękny klasycystyczny pałac, który do dawnej świetności przywracają nowi właściciele - Państwo Podonowscy. Gościnni gospodarze przyjęli rowerzystów bardzo serdecznie, zapraszając do wnętrza swojej rezydencji. Tam urzekło ich piękno odrestaurowanego pałacu, starannie zadbany park a także otwartość i życzliwość gospodarzy. Wszystkim wrażliwym na piękno polecamy to urokliwe miejsce.
Grupa odwiedziła również kościół pod wezwaniem św. Mikołaja i MB Szkaplerznej w Korytach. Szlak prowadził turystów przez "Obszar Natura 2000". Rajd zakończył się w Bieganinie ogniskiem i smażonymi kiełbaskami. Trasę wycieczki oraz spotkanie z gospodarzami pałacu w Bugaju zaplanował Andrzej Jarmuszczak.
Zobacz:

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,