Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Ratujmy ruiny kaplicy

Skrzebowskie ruiny to jeden z najstarszych zabytków w regionie. To również miejsce, gdzie narodził się kult Matki Boskiej Skrzebowskiej. Koło Historyczne Parafii Skrzebowa MEMENTO postanowiło podjąć działania mające na celu ratowanie cennych ruin od całkowitego zniszczenia. Zaplanowano prace konserwatorskie, które ochronią mury przed dalszą destrukcją, jak też zostaną „posklejane” zwietrzałe kamienie, stanowiące zagrożenie dla zwiedzających.
Prace będą wykonane przez firmę konserwatorską Macieja Piękniewskiego z Torunia. Całkowity koszt prac to 20.000 zł. Dotychczas wpłynęło na ten cel 6.000 zł od prywatnych ofiarodawców. Konserwacja rozpocznie się zaraz po Świętach Wielkanocnych. Ich zakres i termin ukończenia będą uzależnione od pozyskiwania dalszych środków. Liczymy na zrozumienie dla naszych działań i cieszymy się z każdego dobrego słowa i chęci pomocy.
Ofiary można wpłacać na konto:
Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa
Bank Spółdzielczy w Raszkowie
44 8430 0009 2001 0005 1422 0101 (z dopiskiem: konserwacja kaplicy)

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , 18 stycznia 2022 , Zaloguj,