Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Seniorzy na basenie
Rozpoczęła się realizacja projektu "Senior na wsi - zdrowy i aktywny". Na projekt trwający  od sierpnia do listopada i dofinansowany kwotą 4 883 zł. przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, złożą się wyjazdy na basen oraz wykłady prowadzone przez diabetologa, urologa i psychologa.
W piątek 13 sierpnia odbył się pierwszy z cyklu czterech wyjazdów grupy seniorów do Krytej Pływalni "Wodnik" w Krotoszynie. Tam pod okiem instruktora seniorzy wzięli udział w zajęciach aqua aerobiku. Aqua aerobik (gimnastyka w wodzie) to bezpieczna forma aktywności fizycznej, którą może uprawiać każdy, niezależnie od wieku oraz kondycji fizycznej. Jest to rodzaj gimnastyki korekcyjnej, który wywodzi się od ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie.
Podczas aqua aerobiku odciążony jest cały układ kostno-stawowy, z tego względu ta forma ruchu polecana jest również osobom, które chorują na osteoporozę, cierpią na nadciśnienie tętnicze lub mają problemy z kręgosłupem i stawami. Aerobik w wodzie nie wymaga umiejętności pływania, ponieważ cały czas ćwiczy się w styczności z podłożem. W wodzie ciało waży o wiele mniej, dlatego łatwiej wykonuje się ćwiczenia.
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 17, 2022 , Login,