Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Spotkanie działaczy
Już tradycją stało się spotkanie noworoczne przedstawicieli organizacji społecznych działających w naszych miejscowościach - ostatnie odbyło się we wtorek 5 stycznia w świetlicy Domu Strażaka. Gospodarzem spotkanie był Karol Marszał - radny obu miejscowości a zarazem prezes Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele: Koła Gospodyń Wiejskich Moszczanka-Skrzebowa (przewodnicząca Sławomira Krakowska), Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa (wiceprezes Irena Jarmuszczak), Ochotniczej Straży Pożarnej Moszczanka-Skrzebowa (prezes Zbigniew Kmiecik), Kółka Rolniczego Skrzebowa (prezes Leszek Skrzypniak), Ludowego Zespołu Sportowego Moszczanka-Skrzebowa (prezes Radosław Krakowski) oraz rady sołeckiej Moszczanki (sołtys Władysława Smolińska) i rady sołeckiej Skrzebowej (sołtys Tadeusz Marszał).
Zgromadzeni podzielili się opiniami na temat życia społecznego w naszych miejscowościach w roku 2009 i zaczęli planować inicjatywy, które mają zostać zrealizowane w roku 2010. Głównym wydarzeniem będą tradycyjnie dożynki wiejskie, organizowane w pierwszej połowie sierpnia. Rozmawiano także o 90-leciu wsi Moszczanka i 100-leciu Kółka Rolniczego w Skrzebowej.


Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 18, 2022 , Login,