Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Spotkanie folklorystów

W sobotę 13 grudnia w Kaliszu odbyło się coroczne podsumowanie działań folklorystycznych Południowej Wielkopolski.  W Centrum Kultury i Sztuki pojawiło się blisko 150 gości - przedstawicieli zespołów folklorystycznych i twórcy ludowi, w tym instruktorka naszego Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy" Jolanta Marszał.

Dyrektor CKiS w Kaliszu Barbara Fibingier podsumowała wydarzenia folklorystyczne bieżącego roku. Nie zabrakło prezentacji fotograficznej z całego sezonu oraz reportażu z Biesiady Folkloru 2014 w Brzezinach. Podziękowania złożono organizatorom Biesiady Folkloru 2014 w Brzezinach a także Estrad Folkloru w Gorzycach Wielkich, Żegocinie, Moszczance i Skrzebowej, Choczu oraz Przygodzicach. Uhonorowano również wszystkie zespoły folklorystyczne i twórców ludowych, biorących udział w tym roku w Estradach Folkloru i w Biesiadzie Folkloru. Podziękowano dyrektorom instytucji i stowarzyszeń współpracujących z CKiS przy działaniach folklorystycznych, w tym naszemu Stowarzyszeniu. Na zakończenie przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem, wzajemne życzenia i rozmowy w kuluarach. 
Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,