Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Sprzątanie wsi

W środę 4 kwietnia członkowie Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy" wzięli udział w akcji sprzątania wsi. Ponad 40 tancerzy przeszło w godzinach popołudniowych ulicami, a przede wszystkim zaśmieconymi rowami, w głównej części naszych miejscowości - w okolicy świetlicy, kościoła, sklepu spożywczego i cmentarza. Zebranych zostało 8 worków śmieci, posegregowanych na szkło, papier, plastik i metale.

Oprócz aspektu ekologicznego i estetycznego, akcja miała na celu przygotowanie centrum wsi do centralnych obchodów jubileuszu kościoła w Skrzebowej, a przede wszystkim do otwarcia ścieżki krajoznawczej - tzw. questu. W nabliższych miesiącach postawione zostaną także tablice informacyjne promujące nasze najcenniejsze obiekty: kościół, ruiny kaplicy, cmentarz katolicki i cmentarz poewangelicki, na co pozyskaliśmy środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

W związku z powyższym apelujemy - dbajmy o nasze obejścia!
Zobacz:

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,