Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Sukces na turnieju wsi
W niedzielę 13 lipca w Szczurawicach odbył się Turniej Wsi zorganizowany przez wioski Bieganin i Szczurawice. W turnieju prowadzonym przez mieszkańca Skrzebowej Andrzeja Jarmuszczaka rywalizowały ze sobą drużyny z miejscowości: Bieganin, Szczurawice, Głogowa oraz Moszczanka-Skrzebowa.
Drużyny walczyły w różnorodnych konkurencjach, takich jak np. piłka nożna, piłka siatkowa, slalom, wyścigi taczek, wbijanie gwoździ, jedzenie pączków i picie piwa na czas, chodzenie na szczudłach, żonglowanie piłką, bieg na 100 metrów, konkurs wiedzy o gminie Raszków,  przeciąganie liny. Pomimo wyrównanej walki w zmaganiach najlepsza okazała się drużyna z Moszczanki i Skrzebowej zajmując pierwsze miejsce. Po dogrywce na drugim miejscu znalazła się drużyna ze Szczurawic a na trzecim z Bieganina. Dyplomy oraz puchary zwycięzcom wręczył Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak.
W skład drużyny z Moszczanki i Skrzebowej weszli: Mieczysław i Dorota Kałążni, Anna i Ireneusz Bartoszek, Barbara Ostojska, Zbigniew Kmiecik, Andrzej Smoliński, Roman Nowak, Aneta Franc, Dariusz Czech, Patryk Zieleziński, Jacek i Gabriela Jarmuszczak, Irena Jarmuszczak, Piotr Jarmuszczak oraz liczna młodzież  zrzeszona w LZS Moszczanka-Skrzebowa.
Gratulujemy zwycięzcom!


Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 25, 2022 , Login,