Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

"Swojacy" na dożynkach

Sierpień to bardzo pracowity miesiąc dla Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy". Po koloniach w Wasilkowie oraz występie podczas "Dożynek w skansenie" w Białymstoku przyszedł czas na święta plonów w naszej okolicy (bliższej i dalszej).

Pierwsze z dożynek, podczas których prezentował się nasz zespół, odbyły się w niedzielę 11 sierpnia w Topoli Osiedle. Prawie pięćdziesięciu tancerzy wykonało barwny obrzęd dożynkowy, po czym swoje umiejętności zaprezentowały także poszczególne grupy wiekowe naszego zespołu tańca ludowego. I tak grupa dziecięca wykonała krakowiaka i tańce szamotulskie, natomiast grupa młodzieżowa suitę tańców lubelskich i także krakowiaka. "Swojacy" wystąpili też podczas dożynek wiejskich wsi Grudzielec Nowy, które odbyły się w czwartek 15 sierpnia. Pokazali tam taki sam program jak w Topoli. Kolejnym występem były dożynki parafialne w Niedźwiedziu k. Ostrzeszowa w niedzielę 18 sierpnia, gdzie do wcześniejszego programu dodane zostały tańce rzeszowskie.

W niedzielę 25 sierpnia "Swojacy" uświetnili swoim występem największą imprezę plenerową w gminie Raszków jaką są Dożynki Gminne. Odbyły się one na terenie boisk sportowych w Raszkowie. Zespół zatańczył tradycyjny dożynkowy obrzęd a także tańce z Beskidu Żywieckiego (grupa dziecięca) oraz z regionu Rzeszowa (grupa młodzieżowa). Sezon dziekczynienia za plony zakończył się 31 sierpnia występem podczas dożynek gminy Milicz w miejscowości Wrocławice. Tam grupa wykonała około godzinny program, na który złożyły się: zielonogórskie winobranie, tańce wielkopolskie, krakowiaki, tańce żywieckie, lubelskie i rzeszowskie. Występy tancerzy zostały nagrodzone wieloma pochlebnymi opiniami.

  

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , 18 stycznia 2022 , Zaloguj,