Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

"Swojacy" w Rumunii

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" wrócił z Rumunii, gdzie w dn. 4-8 września uczestniczył w "Festiwalu Sera" w miejscowości Valea Doftanei. Nasi tancerze byli na Festiwalu gościem specjalnym - jedynym zespołem z zagranicy, zaproszonym przez miejscowy Zespół Tańca Ludowego "Doftanita", który przebywał w Moszczance podczas ubiegłorocznych III Swojskich Spotkań z Folklorem.

Do Rumunii udała się grupa młodzieżowa "Swojaków", która prezentowała polskie tańce narodowe i ludowe podczas koncertów odbywających się na wielkiej scenie w centralnym miejscu górskiej miejscowości Valea Doftanei. Co roku odbywa się tam Festiwal Cascavelei - targi rolno-spożywcze, nazwane od jednego z gatunków sera produkowanego w tamtejszej okolicy. Festiwal jest jedną z największych tego rodzaju imprez w Rumunii - bierze w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób oraz kilkuset wystawców sera i różnego rodzaju mięsa z centralnej Rumunii. Młodzi tancerze zwiedzili także najciekawsze miejsca Bukaresztu - stolicy Rumunii oraz miasto Campina.

Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Wednesday, December 08, 2021 , Login,