Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Tanecznym krokiem przez WielkoPOLSKĘ

W czwartek 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości - w Domu Kultury w Raszkowie odbył się spektakl "Tanecznym krokiem przez WielkoPOLSKĘ" w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy"  kierowanego przez Jolantę Marszał, z udziałem dudziarza Artura Witczaka. W programie znalazły się tańce ludowe i narodowe: polonez, krakowiak, suita lubelska, tańce łowickie oraz tańce i przyśpiewki z różnych regionów Wielkopolski, w wykonaniu obu grup Zespołu. Spektakl zgromadził ogromną rzeszę miłośników kultury ludowej oraz sympatyków Zespołu "Swojacy", bowiem sala Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury wypełniona była po brzegi. Wśród gości znaleźli się radni Rady Gminy i Miasta Raszków, wiceburmistrz Piotr Rokicki oraz radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Rafał Żelanowski.Spektakl prowadził Karol Marszał.

Koncert był podsumowaniem projektu Poznajemy wielkopolskie tańce i zabawy ludowe”, współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach konkursu pn. „Realizacja zadań z zakresu popularyzacji tradycji kulinarnych i artystycznych służących zachowaniu dziedzictwa kulturalnego na wielkopolskiej wsi”. W ramach tego projektu "Swojacy" nauczyli się wiązanki tańców z regionu Biskupizny (dwanaście miejscowości z powiatu gostyńskiego) pod tytułem "Domachowski gościniec" oraz suity tańców z regionu Szamotuł pod tytułem "Jak sie mocie", których choreografię stworzył Sławomir Pawliński z Poznania.
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 18, 2022 , Login,