Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Tatry i Pieniny... zdobyte
W dniach 27-30 czerwca br. grupa 53 osób wraz z ks. Rafałem Krysiem wyjechała na wycieczkę do Zakopanego i Pienin. Obok podziwiania piękna polskich gór, w programie wycieczki była codzienna Msza św. oraz nawiedzenie miejsc związanych z dwoma osobami świętych, których życie przepełnione było Bożym miłosierdziem. Chodzi o osobę św. Faustyny Kowalskiej i sanktuarium Bożego miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, a także św. Jana Pawła II i papieskie Wadowice.
W sercu polskich Tatr – Zakopanem uczestnicy wycieczki mieli okazję dotrzeć kolejką linową na szczyt Kasprowego, zobaczyć z bliska skocznię narciarską, podziwiać panoramę Zakopanego i okolic wjeżdżając kolejką torową na Gubałówkę a także nawiedzić stary cmentarz i sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Pieniny z kolei  to skrawek gór o bardzo urozmaiconym krajobrazie. Z pewnością w pamięci pozostanie spływ przełomem Dunajca urozmaicony góralskimi opowiadaniami, przysłowiami i żartami. Zwiedzający mieli okazję poznać jakie tajemnice skrywa zamek w Niedzicy, gdzie były nagrywane niektóre sceny znanego filmu „Janosik”, a także podziwiać widok zalewu i zapory elektrowni wodnej w Czorsztynie. Zakończeniem wycieczki było przybycie i doświadczenie grozy losu więźniów w byłym hitlerowskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, December 07, 2021 , Login,