Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Triduum inne niż przed laty

Zakończyliśmy obchody najważniejszych dni w roku liturgicznym Kościoła katolickiego - Triduum Paschalnego czyli celebracji Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tym razem były to obchody inne niż przed laty - z powodu stanu epidemii koronawirusa w nabożeństwach mogło uczestniczyć niewiele osób, dlatego część z nich transmitowaliśmy na żywo poprzez naszą stronę facebookową.

Obchody rozpoczęła w skrzebowskim kościele w Wielki Czwartek 9 kwietnia Msza św. Wieczerzy Pańskiej, przypominająca Ostatnią Wieczerzę. Msza ta jest pamiątką ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. W Wielki Piątek po Drodze Krzyżowej odbyło się nabożeństwo na cześć Męki Pańskiej, składające się z czterech elementów: liturgii słowa, adoracji Krzyża, Komunii świętej i procesji do Grobu Pańskiego.

W Wielką Sobotę cały dzień trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Wieczorna liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczęła się o godz. 22. Zamiast poświęcenia ognia, które zawsze odbywało się przed kościołem, celebrans poświęcił w świątyni paschał – symbol Chrystusa. Liturgia słowa składała się z dwóch czytań ze Starego Testamentu oraz jednego czytania z Nowego Testamentu i Ewangelii. Dalej nastąpiło odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego. Ceremonię zakończyło uroczyste odśpiewanie Te Deum - Ciebie Boga wysławiamy i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Saturday, December 04, 2021 , Login,