Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Trzeci numer kwartalnika
W niedzielę 28 września ukazał się trzeci numer kwartalnika wiejsko-parafialnego "Bliżej Siebie".  Podobnie jak przed trzema miesiącami gazetka składa się z 12 stron i zawiera informacje wiejskie i parafialne z Bieganina, Moszczanki i Skrzebowej.
Ten numer wydany jest po żniwach, stąd obszerny tekst na temat dziękowania Bogu za plony oraz na temat dożynek, jakie odbywały się w naszej okolicy. Dalej informacje o tym, co działo się ostatnio w naszej parafii: o bierzmowaniu, budowie nowego ogrodzenia przed kościołem, odpuście parafialnym, zebraniu rady parafialnej a także kronika parafialna. Pojawia się też tekst nawiązujący do rozpoczęcia roku szkolnego, a mówiący o patronie młodzieży - św. Stanisławie Kostce. Po raz pierwszy drukujemy też twórczość literacką naszych parafian - wiersz Małgorzaty Kłopockiej. W aktualnościach wiejskich można znaleźć obszerne teksty na temat kolonii taneczno-profilaktycznych oraz wyjazdów seniorów w ramach "Wiejskiego wędrującego uniwersytetu trzeciego wieku". Po za tym m.in. informacje na temat otwarcia boiska do piłki plażowej w Skrzebowej, turnieju wsi w Szczurawicach, festynu i sprzątania świata w Bieganinie oraz działalności szkoły w Bieganinie. Na koniec jak zwykle kącik zdrowotny oraz strona dla dzieci.
Wydawcą gazetki jest nasze Stowarzyszenie wraz ze skrzebowską parafią. W skład komitetu redakcyjnego wchodzą: Maria Jarmuszczak, ks. Rafał Kryś, Beata Marciniak, Ewelina Marszał, Karol Marszał (redaktor naczelny) i Jacek Szczotka.
Gazetkę nabyć można przed kościołem w Skrzebowej po Mszy św.
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 25, 2022 , Login,