Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Tym razem botanika
Botanika była motywem przewodnim trzeciego już wyjazdu seniorów w ramach "Wiejskiej akademii trzeciego wieku na kółkach". Pięćdziesięciu starszych mieszkańców naszych wsi udało się 25 maja do Kórnika, Jezior k. Mosiny oraz Poznania.
Celem wizyty w Kórniku było tamtejsze arboretum - najstarsze i największe w Polsce. Na powierzchni ponad 40 ha znajduje się tam ok. 3 tys. gatunków drzew i krzewów, w tym wiele egzotycznych. Seniorzy podziwiali stare, kilkusetletnie okazy drzew rodzimych, przede wszystkim lip, buków, i dębów, jak i egzemplarze egzotycznych magnolii drzewiastych, jodeł greckich czy cypryśników błotnych. Jednak największą atrakcją były kwitnące właśnie różaneczniki i azalie.
W Muzeum Przyrodniczym Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach k. Mosiny uczestnicy wyjazdu zapoznali się z podstawowymi informacjami na temat Parku, pomników przyrody i ekosystemów. Obejrzeli też bogatą kolekcję miejscowych ptaków oraz owadów. Wizyta w Poznaniu rozpoczęła się od poznania Palmiarni, gdzie w 12 pawilonach rośnie ponad tysiąc gatunków zachwycających roślin: tropikalnych, wodnych, śródziemnomorskich czy kaktusów. Finałem była wizyta w kinie pięciowymiarowym i film pt. "Zagłada dinozaurów". Technologia trójwymiarowa wzbogacona  została o rewelacyjne efekty specjalne, które zbliżały  te bestie na odległość kilku centymetrów. Była to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć i poczuć świat, w którym panowały dinozaury.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym 2010.

Zapraszamy do galerii.
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Saturday, January 22, 2022 , Login,