Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Tym razem transport
Transport był tematem wiodącym kolejnego wyjazdu w ramach Wiejskiej akademii trzeciego wieku "na kółkach". Grupa 50 seniorów z Moszczanki i Skrzebowej udała się w środę 23 czerwca do Poznania, Wolsztyna i Środy Wielkopolskiej, by zapoznać się z różnymi rodzajami transportu drogowego i kolejowego czyli formami zaspokajania potrzeb człowieka w zakresie przemieszczania się.
Pierwszym etapem zajęć była przejażdżka zabytkowym tramwajem po historycznych trasach tramwajowych Poznania. Po drodze studenci zwiedzili także Muzeum Transportu, w którym zebrane są pamiątki związane z historią poznańskiej komunikacji, np. stare bilety, rozkłady jazdy, akcesoria konduktorskie czy też kasowniki. Uczestnicy wyjazdu udali się następnie do Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski, gdzie obejrzeli około 30 starych samochodów, motocykli i rowerów. Były to pojazdy z byłych krajów socjalistycznych, prezentowane w ramach wystawy "Legendy PRL-u".
W Parowozowni w Wolsztynie seniorzy obejrzeli warsztaty, maszyny i urządzenia służące utrzymaniu i naprawie parowozów. Zapoznali się także z eksponatami zgromadzonymi w Muzeum Kolejnictwa: wyposażenie biura zawiadowcy, kasy biletowej, przejazdów kolejowych, nastawni itp. Zakończeniem zajęć była sentymentalna przejażdżka kolejką wąskotorową, na trasie Środa Wielkopolska - Zaniemyśl - Środa Wielkopolska.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym 2010.

Zapraszamy do galerii.
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 18, 2022 , Login,