Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Warmia i Mazury
W dniach 17-19 września odbyła się pielgrzymko-wycieczka na Warmię, Mazury i Suwalszczyznę. Organizatorem był ks. prob. Rafał Kryś, który zabrał ze sobą w daleką podróż 49 osób. Grupa zakwaterowana została w Domu Pielgrzyma w Świętej Lipce.
Pierwszym punktem wyjazdu w czwartek było sanktuarium w Gietrzwałdzie, gdzie istniejący od XVI wieku kult związany  jest z obrazem Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej w formie Madonny Piastunki z dziecięciem. Tego samego dnia pielgrzymi udali się jeszcze do Stoczka Warmińskiego - miejsca rocznego więzienia Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego.
Drugi dzień wyjazdu rozpoczął się Mszą w sanktuarium w Świętej Lipce, zwiedzaniem sanktuarium oraz wysłuchaniem koncertu organowego. Następnie pielgrzymi udali się do klasztoru pokamedulskiego - obecnie muzeum pracy twórczej nad jeziorem Wigry. W Augustowie odbył się rejs statkiem po Kanale Augustowskim do sanktuarium w Studzienicznej.
Ostatniego dnia po Mszy św. uczestnicy wyjazdu mieli ponownie możliwość wysłuchania koncertu zagranego na zabytkowych organach z początku XVIII wieku. Kolejnymi punktami programu były: Wilczy Szaniec - siedziba Adolfa Hitlera z II wojny światowej, skansen budownictwa ludowego w Olsztynku oraz Pola Grunwaldzkie. W nocy z soboty na niedzielę, zmęczeni ale zadowoleni, pielgrzymi wrócili do Skrzebowej.


Zapraszamy do galerii.
Zobacz:

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, August 06, 2020 , Login,