Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Warsztaty rozpoczęte
W weekend 9-10 października w Domu Strażaka w Moszczance odbyła się pierwsza część warsztatów tanecznych Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy". Prowadzącym był Sławomir Pawliński - folklorysta i choreograf z Poznania, główny instruktor Zespołu Tańca Ludowego "Wielkopolanie". Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Poznajemy wielkopolskie tańce i zabawy ludowe", dofinansowanego kwotą 4 600 zł. przez Województwo Wielkopolskie.
Celem zajęć było przygotowanie przez obie grupy "Swojaków" nowych układów tanecznych. Grupa starsza uczy się tańca z regionu tzw. Biskupizny - terenu należącego niegdyś do biskupów poznańskich, obejmującego swym zasięgiem trzynaście miejscowości powiatu gostyńskiego ze stolicą w Krobi. Młodzież posiada już stroje z regionu Biskupizny, jednak do tej pory wykonywała w nich wiązankę tańców z całej Wielkopolski. Grupa młodsza poznaje wiązankę tańców szamotulskich. Jest to dla nich całkiem nowe doświadczenie, w najbliższej przyszłości planowany jest też zakup strojów szamotulskich dla dzieci.
Druga część warsztatów odbędzie się w ostatni weekend października, natomiast efekty swej pracy Zespół zaprezentuje 11 listopada, podczas występu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie.


Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 18, 2022 , Login,