Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Wiedzą więcej o górnictwie

Sierpniowy edukacyjny wyjazd seniorów i wnuków poświęcony był górnictwu węgla brunatnego. W związku z tym, we wtorek 27 sierpnia, grupa 68 osób udała się w okolice Konina, by zobaczyć miejsca związane z tą tematyką.
W Kopalni Węgla Brunatnego w Kleczewie zwiedzanie rozpoczęło się od dyspozytorni, gdzie uczestnicy wyjazdu zapoznali się z charakterystyką zakładu, obejrzeli sprzęt do zdalnego sterowania pracą maszyn oraz zobaczyli na ekranach monitorów, jak przebiega praca na wyrobisku. Następnie pojechali na taras widokowy, gdzie z góry mogli zobaczyć pracę górników; na koniec odwiedzili także tereny zrekultywowane.
W Muzeum Okręgowym w Koninie grupa skupiła się przede wszystkim na wystawie poświęconej górnictwu a także na eksponatach archeologicznych, wydobytych z ziemi podczas pracy kopalni. W dziale przyrodniczym eksponatem który wzbudził największe zainteresowanie był niemal kompletny szkielet słonia leśnego znaleziony w 1984 roku na jednej z odkrywek. Na zakończenie odwiedzono także byłe opactwo cysterskie w Lądzie nad Wartą.

Projekt "Wiejska objazdowa akademia dla seniora i juniora" realizowany jest w latach 2012-2013 przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w ramach Europejskiego Roku Osób Starszych i Integracji Międzypokoleniowej dzięki środkom pozyskanym z Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , 18 stycznia 2022 , Zaloguj,