Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Wielkopolskie Śpiewanie
Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki w niedzielę 30 września na Rynku w Raszkowie odbyło się Wielkopolskie Śpiewanie, w którym uczestniczyło wielu mieszkańców naszych dwóch miejscowości.
Akcja wspólnego śpiewania piosenek patriotycznych, harcerskich i biesiadnych, narodziła się w roku 2004 w Poznaniu, a zapoczątkował ją znany dyrygent prof. Stefan Stuligrosz. W Raszkowie śpiewanie odbywa się od ubiegłego roku, a organizatorem jest miejscowy chór - Towarzystwo Śpiewu w Raszkowie. Wśród chórzystów jest też wielu mieszkańców Moszczanki i Skrzebowej, co więcej prezes Ewa Przybylska i wiceprezes Karol Marszał są ze Skrzebowej.
Na raszkowskim Rynku zgromadziło się około 150 miłośników muzyki, w tym prawie 30 osób z naszych miejscowości. Wśród tej grupy znalazł się też proboszcz skrzebowskiej parafii ks. Rafał Kryś, któremu zaśpiewano z okazji imienin gromkie "Sto lat".Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 25, 2022 , Login,