Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Wiklina, łowiectwo i gospodarka mięsna

Historia przemysłu spożywczego była przedmiotem zajęć seniorów podczas kolejnego wyjazdu edukacyjnego, jaki odbył się w sobotę 18 października. Ponad pięćdziesiąt starszych osób z gminy Raszków uczestniczyło w trzecim już wyjeździe w ramach projektu "Wiejski objazdowy uniwersytet trzeciego wieku".

W Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim w Uzarzewie studenci obejrzeli ekspozycję „Środowiska zwierząt łownych”, której uzupełnieniem była ekspozycja ptaków pochodzących z wielkopolskich łowisk oraz kolekcja jaj ptasich różnych gatunków a także wystawa egzotycznych zwierząt. W Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu zobaczyli wykonane z wikliny meble, kosze i inne przedmioty codziennego użytku a także formy artystyczne, poza tym narzędzia używane w warsztacie plecionkarskim oraz sprzęt stosowany w uprawie wikliny i chmielu. Wreszcie w Muzeum Gospodarki Mięsnej w Sielinku seniorzy zapoznali się z jedyną w Polsce ekspozycją ukazującą historię rzemiosła rzeźnickiego i przemysłu mięsnego.

Organizatorem cyklu wyjazdów jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w ramach działania 413 - wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla tzw. małych projektów.

Zapraszamy do galerii


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Wednesday, December 08, 2021 , Login,