Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Wrócili z Wiśniowej

W dniach 1-8 lutego w Wiśniowej k. Myślenic zorganizowaliśmy zimowisko pn. "Aktywne ferie dla dzieci i młodzieży z naszych wsi", w którym uczestniczyło 45 osób z naszych miejsowości oraz okolic. Głównym elementem wyjazdu były zajęcia socjoterapeutyczne prowadzone przez Marcina Lewonia. Uczestnicy udawali się też na pobliskie stoki narciarskie, gdzie z pomocą instruktorów poznawali tajniki jazdy na nartach bądź samodzielnie doskonalili swój warsztat narciarski.

Grupa odwiedziła też Obserwatorium Astronomiczne w Wiśniowej oraz kilka większych małopolskich miejscowości: w Wadowicach zobaczyła Muzeum - Dom Rodzinny Jana Pawła II, w Krakowie uczestniczyła w warsztatach w Muzeum Etnograficznym oraz Pracowni i Muzeum Witrażu a także zażywała kąpieli w miejscowym parku wodnym, wreszcie w Bochni poznała historię Zabytkowej Kopalni Soli. Dodatkowymi atrakcjami zimowiska były kulig, pieczenie chleba, ognisko i dyskoteka. Wśród opiekunów znaleźli się Albin Bednarczyk, Jolanta Marszał, Karol Marszał i Beata Nowicka.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego ze wsparciem środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.


Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Wednesday, December 08, 2021 , Login,