Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Wrócili z zimowiska

W dniach 19-25 stycznia odbyły się wyjazdowe warsztaty taneczno-narciarskie "Swojaków". Do Rozdziela k. Limanowej w Beskidzie Wyspowym wyjechało 49 osób - mieszkańców Moszczanki, Skrzebowej, Raszkowa, Przybysławic, Bieganina, Grudzielca Nowego, Grudzielca i Korytnicy, członków naszego Zespołu Tańca Ludowego.
Codzienne zajęcia taneczne pod okiem choreografki Justyny Tomzy z Rzeszowa poświęcone były przygotowaniu nowych układów tanecznych: tańców rzeszowskich (grupa młodzieżowa) oraz tańców z Beskidu Żywieckiego (grupa dziecięca). "Swojacy" zaprezentowali też miejscowej społeczności swoje umiejętności, prezentując program tańczonych kolęd i pastorałek w kościele w Przyborowie k. Brzeska a także w Centrum Kultury w Żegocinie k. Bochni.
Uczestnicy wyjazdu każdego dnia udawali się na stok w miejscowości Laskowa, gdzie z pomocą instruktorów poznawali tajniki jazdy na nartach bądź samodzielnie doskonalili swój warsztat narciarski. Dla 12 osób był to pierwszy kontakt z narciarstwem. Grupa udała się także na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni oraz uczestniczyła w pogadance w ramach akcji "Bezpieczne zimowisko 2013", prowadzonej przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji z Bochni. Był to już jedenasty warsztatowy wyjazd "Swojaków", sfinansowany tym razem ze środków Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie a także firmy WEKO Polska sp. z o.o.

Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , 18 stycznia 2022 , Zaloguj,