Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Wszystkich Świętych
Tradycyjnie jak co roku, 1 listopada - w uroczystość Wszystkich Świętych, odwiedziliśmy naszych zmarłych na cmentarzach. Procesja z Mszą św. na cmentarzu parafialnym w Skrzebowej rozpoczęła się o godz. 12 i odprawił ją proboszcz ks. Rafał Kryś. W tym roku towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Podobnie jak w roku ubiegłym na cmentarzu kwestowano na rzecz odnowienia zabytkowych pomników, tym razem byłych proboszczów skrzebowskiej parafii. Zebrano 1682 zł.
Wszystkich Świętych to uroczystość ku czci wszystkich znanych i nieznanych  świętych, którzy już przebywają w chwale zbawionych. W dniu tym przypomina się nie tylko osoby oficjalnie uznane za święte i takimi ogłoszone, ale przede wszystkim wszystkich ludzi, których życie nacechowane było świętością. Od 610 do 731 roku naszej ery święto to obchodzono 1 maja, dopiero papież Grzegorz III, w 731 roku, przeniósł je na 1 listopada.Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 18, 2022 , Login,