Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Wyjazd do Rokitna i Berlina
W dn. 12-13 marca odbyła się pielgrzymko-wycieczka do Rokitna i Berlina. Wyjazd, w którym uczestniczyły 52 osoby,  został zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie we współpracy z ks. prob. Rafałem Krysiem. Była to już trzecia wycieczka szlakiem europejskich stolic, połączona ze zwiedzaniem miejsc pielgrzymkowych - celem wcześniejszych były Warszwa i Niepokalanów (2008) oraz Praga i Bardo Śląskie (2009).
Pierwszym etapem podróży było sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie k. Międzyrzecza. W tym miejscu odbyła się Msza św., pielgrzymi obejrzeli też muzeum, ogrody i zapoznali się ze stanem prac nad powstaniem ponad 4-kilometrowej kalwarii. Następnie po przekroczeniu granicy i kilkugodzinnej podróży uczestnicy wyjazdu zapoznali się z największymi zabytkami podberlińskiego Poczdamu: pałacem "Cecilienhof", w którym po II wojnie światowej odbyła się konferencja dzieląca Europę na strefy wpływu ZSRR i Zachodu, dzielnicą rosyjską - tzw. Aleksandrowką i wreszcie pałacem i parkiem "Sanssouci" - rezydencją letnią króla Prus Fryderyka II Wielkiego.
Drugi dzień wyjazdu poświęcony był zwiedzaniu Berlina, jednak najpierw odbyła się Msza św. w bazylice św. Jana Chrzciciela - kościele będącym siedzibą Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie. Głównymi punktami, z którymi zapoznali się następnie pielgrzymi, były: wieża telewizyjna, katedra protestancka, wyspa muzeów, katolicka katedra św. Jadwigi i Brama Brandenburska. Zakończeniem programu zwiedzania było wejście na platformę widokową na kopule niemieckiego parlamentu - Reichstagu, skąd można było podziwiać wspaniałą panoramę całego Berlina.


Zapraszamy do galerii.
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 17, 2022 , Login,