Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Wyjazd do teatru
W środę 29 grudnia odbył się wyjazd do Teatru Polskiego w Poznaniu. Grupa 27 osób, głównie mieszkańców Moszczanki i Skrzebowej, uczestniczyła w spektaklu pod tytułem "Trup".
Jak można przeczytać w recenzji spektaklu, której autorem jest Radosław Rakowski (www.mmpoznan.pl ,7 marca 2010), „Trup” to groteskowa opowieść o współczesnej popkulturze, w której królują celebryci – czyli ludzie znani z tego, że są znani. Bez celebrytów nie mogłyby istnieć współczesne programy rozrywkowe – zwłaszcza te kreujące nowych bohaterów ludu – reality show. Autor sztuki Eric Coble odziera te programy z blichtru i pokazuje prawdziwą telewizyjną „kuchnię”. A reżyser Paweł Szkotak nadał temu wszystkiemu świetną sceniczną formę – z wykorzystaniem wcześniejszych filmowych rejestracji, muzyką na żywo i współdziałaniem publiczności. Świetna, oszczędna w formie, ale jednocześnie efektowna scenografia autorstwa Agnieszki Zawadowskiej sprawia, że przenosimy się w ten sceniczny świat morderczego reality show.
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 18, 2022 , Login,