Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Wykład z rogalem
W  świąteczne popołudnie 11 listopada w naszej świetlicy wiejskiej odbyło się trzecie już spotkanie prozdrowotne. Wykład prowadziła  Maria Jarmuszczak - pielęgniarka pracująca w poradni stopy cukrzycowej i jednocześnie prowadząca gabinet podologiczny. Prelegentka przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą „Edukacji pacjenta i jego rodziny w profilaktyce i leczeniu stopy cukrzycowej”. Przysłuchiwało się jej kilkadziesiąt osób zarówno z naszych miejscowości jak i z okolic.

W trakcie wykładu omówiona została budowa stopy, pojęcie stopy cukrzycowej, diagnostyka i postępowanie medyczne związane z jej leczeniem. Prezentacja przeprowadzona została w oparciu o nowoczesną wiedzę medyczną z naciskiem na zwalczanie błędnych zachowań, jakie były praktykowane jeszcze niedawno. Prelegentka pokazała, jak zapobiegać niepożądanym  schorzeniom powstającym na stopach: nagniotkom, modzelom i odciskom - codziennym dolegliwościom wielu osób. W ramach podsumowania odbył się konkurs wiedzy na poruszany w wykładzie temat, dzięki któremu część słuchaczy wyszła ze spotkania z nagrodą. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania poczęstowani zostali przez panie z KGW Moszczanka - Skrzebowa rogalami świętomarcińskimi.

Spotkanie odbyło się w ramach zadania "Senior na wsi - zdrowy i aktywny kulturalnie", dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Zapraszamy na ostatni wykład:

 

Zaproszenie


 Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , 25 stycznia 2022 , Zaloguj,