Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Wypoczynek w Iwoniczu

W dniach 1 - 8 sierpnia odbyły się kolonie, w których uczestniczyły dzieci i młodzież z naszych wsi i innych miejscowości gminy Raszków. Do Iwonicza wyjechało 36 osób, które uczestniczyły w zajęciach socjoterapeutycznych prowadzonych przez Sylwię Mazurek oraz innych aktywnościach organizowanych przez opiekunów: Albina Bednarczyka, Jolantę Marszał i Karola Marszała. Opiekę medyczną sprawowała Maria Jarmuszczak.
Na początku pobytu grupa poznała atrakcje Iwonicza-Zdroju - m.in. park zdrojowy, pijalnię wód mineralnych i źródło Bełkotka. Następnie zwiedziła Krosno, zwane kiedyś Małym Krakowem a także wzięła udział w warsztatach kulinarnych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Wśród atrakcji kolejnych dni znalazły się też Karpacka Troja - skansen archeologiczny w Trzcinicy, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce - najstarsza czynna kopalnia ropy naftowej na świecie a także Pijalnia Czekolady w Korczynie. Pobyt był też okazją do spotkania z przyrodą - młodzież zdobyła Żabią Górę k. Iwonicza-Zdroju oraz poznawała jeden ze szlaków Magurskiego Parku Narodowego wraz z Ośrodkiem Edukacyjno-Muzealnym, działającym przy tym parku. Okazją do relaksu była kąpiel na pływalni w Krośnie.
Projekt "Aktywne wakacje dla dzieci i młodzieży z naszych wsi" współfinansowany był ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego ze wsparciem środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Wednesday, December 08, 2021 , Login,