Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Wypoczynek w Lesku

W dniach 20-29 lipca odbyły się kolonie, w których uczestniczyły dzieci i młodzież z naszych wsi i innych miejscowości gminy Raszków. Do Leska wyjechało 45 osób - wszyscy uczestniczyli w zajęciach socjoterapeutycznych prowadzonych przez Agatę Bucharowską z Warszawy. Wśród opiekunów znaleźli się też: Albin Bednarczyk, Karol Marszał, Iwona Sroczyńska i Ewa Wojtczak.

Poza zajęciami stacjonarnymi grupa korzystała z piękna Bieszczadów, biorąc udział w szeregu wycieczek po okolicy. W Lesku zwiedziła m.in. kościół, dawną synagogę i zamek Kmitów a także pływała w miejscowym basenie. Podczas dwóch całodniowych wycieczek grupa weszła na Połoninę Wetlińską (1228 m. n.p.m.), pływała statkiem po Jeziorze Solińskim, spacerowała po zaporze nad Soliną, odwiedziła Baligród i Cisną, klasztor w Komańczy, cerkiew prawosławną w Szczawnem i ruiny klasztoru w Zagórzu a także odbyła przejażdżkę Bieszczadzką Kolejką Leśną i drezynami rowerowymi. W Sanoku dzieci i młodzież zapoznali się z zabytkowymi obiektami Muzeum Budownictwa Drewnianego a w Krośnie zwiedzali Centrum Dziedzictwa Szkła, gdzie własnoręcznie wykonali malunki na szkle.

Projekt "Aktywne wakacje dla dzieci i młodzieży z naszych wsi" dofinansowany został z dotacji Samorządu Województwa Wielkopolskiego ze wsparciem środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.

Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, December 07, 2021 , Login,