Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Wypoczynek w Ostrowcu Świętokrzyskim

W dniach 2-9 sierpnia odbyły się kolonie, w których uczestniczyły dzieci i młodzież tańczące oraz grające w naszych zespołach ludowych. Do Ostrowca Świętokrzyskiego wyjechało 47 osób - zarówno członków Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy" jak i kapeli dudziarskiej. Codzienne zajęcia taneczne pod okiem choreografa Dariusza Jezierskiego z Poznania oraz instruktorki "Swojaków" Jolanty Marszał poświęcone były poznaniu nowych tańców ludowych: nowosądeckich w przypadku grupy młodzieżowej oraz zabaw w przypadku grupy dziecięcej. Kapela dudziarska pod kierownictwem Michała Umławskiego zajmowała się utrwaleniem poznanych już utworów muzycznych. Wszyscy uczestniczyli także w zajęciach socjoterapeutycznych prowadzonych przez Justynę Maszewską. Wśród opiekunów znaleźli się także: Albin Bednarczyk, Karol Marszał, Anna Szymankiewicz i Ewa Wojtczak.

Grupa udała się na szereg wycieczek w okolicy. Najwięcej atrakcji czekało na uczestników wypoczynku w Bałtowie, gdzie odwiedzili oni park dinozaurów, prehistoryczne oceanarium, kino 5D, zwierzyniec dolny i górny, skorzystali też z atrakcji parku rozrywki i poszukiwali prawdziwych śladów dinozaurów w Żydowskim Jarze. W Sandomierzu przeszli się Podziemną Trasą Turystyczną, weszli na Bramę Opatowską oraz płynęli statkiem po Wiśle. Młodzież odwiedziła też Skansen Archeologiczny "Krzemionki" i Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie oraz kąpała się w Pływali "Rawszczyzna" w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Był to już czternasty warsztatowy wyjazd "Swojaków", sfinansowany z dotacji Samorządu Województwa Wielkopolskiego ze wsparciem środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.

Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Wednesday, December 08, 2021 , Login,